Dozowniki ślimakowe (śrubowe)

Dozowniki ślimakowe (śrubowe)

Dozowniki ślimakowe (śrubowe)

Dozowniki ślimakowe zwane również dozownikami śrubowymi, przeznaczone są do dozowania objętościowego produktów sypkich lub pylistych takich jak kawa, kakao, mąka, wszelkiego rodzaju granulaty i proszki. Przede wszystkim wykorzystywane są do dozowania surowca do opakowań takich jak saszetki, worki, puszki, kartoniki.

Dozowniki tego typu znajdują zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu między innymi w branży spożywczej, kosmetycznej lub chemicznej.

Dozowniki ślimakowe zbudowane są z pojemnika zasypowego (korpusu), w którego dnie znajduje się ślimak dozujący napędzany silnikiem z serwonapędem. Regulacja obrotów umożliwia regulację wielkości dozy i wydajności dozownika.

Takie dozowniki przeważnie są stosowane jako elementy linii produkcyjnych. Z tego powodu nasze dozowniki wyposażamy w elementy umożliwiające podłączenie ich do maszyn produkcyjnych naszych Klientów. Możliwe jest również wykonanie dozownika wolnostojącego, działającego jako niezależne urządzenie.

Urządzenie może mieć, w zależności od wymagań Klienta, różną wielkość zbiornika, średnicę ślimaka i jego skok. Oferujemy również dozowniki z otwieraną kryzą ułatwiającą czyszczenie.

Oprócz standardowych dozowników ślimakowych z jedną śrubą, w ofercie posiadamy również dozowniki z kilkoma ślimakami (od 2 do 6). Takie rozwiązanie pozwala na dozowanie kilku surowców jednocześnie do jednego opakowania.

Wykonujemy również śruby (ślimaki) do dozowników wg specyfikacji Klienta. Proponowane przez nas ślimaki wyróżnia wysoka jakość wykonania – wykonywane są z jednego kawałka stali, co zapewnia im większą wytrzymałość w stosunku do ślimaków spawanych.

W przypadku zainteresowania naszą ofertą zachęcamy do kontaktu.